Městu jako částečnou protihodnotu může nabídnout pozemky pod komunikacemi, které Brno vybudovalo v souvislosti se stavbou bohunického univerzitního kampusu a které nyní patří vysoké škole.
„Bílý dům bychom rádi využili pro výuku a pro Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity, který nyní sídlí na více místech i v pronajatých prostorech. Aktuální nájmy, které má město Brno v Bílém domě uzavřené, by případnou koupí nebyly nijak dotčeny,“ řekla mluvčí univerzity Tereza Fojtová. Objekt je na seznamu možných investic školy do roku 2024.
Brněnský radní Marek Janíček (ANO) tento týden novinářům řekl, že fungování ordinací v Bílém domě není v současnosti ohrožené. Výhledově se počítá s tím, že po dokončení všech fází rekonstrukce polikliniky Zahradníkova se lékaři postupně přesunou právě tam. Univerzita s tím byla seznámena, respektuje to, uvedl Janíček.
Polikliniky v Bílém domě i v Zahradníkově ulici patří pod jednu městskou příspěvkovou organizaci Sdružení zdravotnických zařízení II.
Osmipodlažní administrativní budova na Žerotínově náměstí označovaná jako Bílý dům vyrostla podle návrhu architektů Miroslava Spurného a Františka Jakubce v letech 1974 až 1976. Patřila městskému výboru komunistické strany, po roce 1989 začala sloužit zdravotnickým účelům.
Součástí objektu je také multifunkční sál až pro 300 lidí, nese jméno skladatele a dirigenta Břetislava Bakaly. V blízkém okolí Bílého domu jsou další budovy a provozy Masarykovy univerzity, třeba rektorát, menza, archiv, fakulta sociálních studií, filozofická fakulta, tělocvična i univerzitní kino.