Expozice prezentuje její tvorbu od skic a kostýmních návrhů, přes volnou tvorbu až po ukázky mistrné práce s technikou Art Protis. Svým dílem, pohybující se na rozhraní mezi užitým uměním a volnou tvorbou, předeslala Inez Tuschnerová současnou tendenci, kdy se v umění přehlceném on-line světem a životem na sociálních sítích rehabilituje jeho rukodělnost a fyzická práce s materiálem.
Inez Tuschnerová (1932-2015) byla česká textilní výtvarnice, kostýmní návrhářka a akademická malířka pocházející z Brna.
Vždy dokonale upravená, i na smrtelné posteli s rudou rtěnkou a červeným lakem na nehty. To byla Inez Tuschnerová (1932-2015), česká textilní výtvarnice, kostýmní návrhářka a akademická malířka. Svým dílem, pohybující se na rozhraní mezi užitým uměním a volnou tvorbou, předeslala současnou tendenci, kdy se v umění přehlceném on-line světem a životem na sociálních sítích rehabilituje jeho rukodělnost a fyzická práce s materiálem. Život Inez Tuchnerové byl těsně spjat s Brnem – navrhovala kostýmy pro Národní divadlo, na JAMU vyučovala scénografii. Jako jedna z prvních umělkyň začala pracovat s technikou Art Protis – její unikátní textilní objekty, opony či dekorativní stěny se brzy objevily na výstavě v Design centru v Londýně a v dalších evropských metropolích. V roce 2002 dostala Cenu města Brna za celoživotní dílo, v roce 2012 zase získala cenu DIVA za celoživotní mistrovství v oboru kostýmní výtvarnice. Dílo Inez Tuschnerové se vyznačuje nepřehlédnutelným výtvarným rukopisem, unikátní byla zejména její práce s netkaným textilem v architektuře. Výstava v Pražákově paláci prezentuje její tvorbu od skic a kostýmních návrhů, přes volnou tvorbu až po ukázky mistrné práce s technikou Art Protis.