Ředitel Obchodní akademie, Střední odborné školy knihovnické a Vyšší odborné školy Brno Jiří Haičman řekl, že škola sídlí ve dvou budovách a stěhování má zajistit její sjednocení, aby učitelé nemuseli pendlovat mezi dvěma pracovišti. Peticí se zabýval jako zřizovatel i kraj, který v ní nevidí překážky pro přestěhování.
Před lety se školy slučovaly, ale zůstaly na více místech. V Kotlářské ulici nyní sídlí Obchodní akademie, Ekonomické lyceum, Střední odborná škola knihovnická a jeden obor z Vyšší odborné školy. Do budovy se mají přestěhovat zbylé tři obory Vyšší odborné školy. "Stěhování se má realizovat už v červnu a vedení školy dosud nepředstavilo žádný projekt sestěhování s relevantními údaji včetně dokladu o držení hygienických podmínek při takto velkém navýšení počtu studentů v budově nebo ekonomický rozbor výhod stěhování," uvedla předsedkyně školské rady Jarmila Hnidáková Pecková. Podle ní může stěhování zhoršit podmínky vzdělávacího procesu.
Podle Haičmana se školy sloučily v roce 2013, ale pořád fungují na dvou pracovištích. "Vyučující musí přebíhat a je to dvě zastávky MHD. V budově na Pionýrské už jsou jen tři obory Vyšší odborné školy. Do dvou let je chceme přestěhovat, aby to bylo efektivní. Na Kotlářské je dostatek prostoru, potřebujeme k přestěhování kolem 1650 metrů čtverečních, přitom tam máme 3300 metrů čtverečních. Sedí počty záchodů, máme tady kabinety i třídy," uvedl Haičman. V Pionýrské ulici zůstane v nájmu pedagogická škola a přesune se tam jazyková škola, která je zase v nájmu v budově v Kotlářské ulici. Část uvolněných prostor v Pionýrské ulici by mohlo sloužit i dalším školám.
Peticí se zabývala rada kraje, která se seznámila s argumenty proti sestěhování. "Rada v tuto chvíli nespatřuje zásadní překážky, pro které by k sestěhování nemohlo dojít," uvedl Jiří Klement z tiskového oddělení kraje.