Stádo těchto velkých sudokopytníků, kteří jsou blízkými příbuznými divoké kozy, začalo zoo chovat loni v srpnu, kdy do Brna dorazilo šest dospělých zvířat. Nejprve čtyři samice z Francie a následně dva samci z Košic. Už 10. září se ale narodila další samička. "Vzhledem k tomu, že březost u tahřích samic trvá minimálně šest měsíců, je jasné, že nám do Brna přijelo tahrů vlastně sedm, jen jsme toho jednoho na první pohled neviděli," uvedl mluvčí ZOO Michal Vaňáč.
První "brněnská" mláďata se tak narodila až nyní v červenci. "Nejprve přišel na svět 16. července první samec, o dva dny později doplnil stádo další kluk. Oba jsou v pořádku, jsou čilí, pijí mléko, matky se o ně vzorně starají," uvedl mluvčí. Celé stádo tak čítá devět zvířat. Všichni tahři jsou v expozici, takže se návštěvníci mohou podívat i na čerstvě narozená mláďata.
Tahři obývají horské svahy Himálají od západní Indie po východní Bhútán. Jsou to býložravci a živí se hlavně trávou, rostlinami a také listy keřů, pokud jsou pastviny pokryté sněhem. K životu v horských oblastech jsou výborně přizpůsobeni. Mají kopyta s tvrdými okraji a měkkým pružným jádrem, která jim umožňují přimknout se k hladkému povrchu skal. Jejich typickým znakem je červenohnědá až tmavě hnědá hustá srst se silnou podsadou. V zimě je dokáže snadno zahřát, nicméně při jarním oteplení je spíše na obtíž, takže ji většinu ztratí a v létě jsou celkově světlejší.