Proměnit se tak má celá vila. Vedení Brna i městské části se nyní snaží získat dotace z Norských fondů, oprava samotné budovy přijde pravděpodobně na 100 milionů korun. „Vzhledem k tomu, že se projekt nevěnuje interiéru vily a také úpravě zahrady, vypisujeme další dva dílčí projekty. Chceme, aby oprava Arnoldovy vily byla provedena ve všech směrech a mohla sloužit návštěvníkům co nejlépe," uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.
Vybavení interiéru by podle něj mělo být kombinací původního stylu art-deco a moderního nábytku. Veškeré vybavení by ale mělo být funkční a měl by sloužit návštěvníkům vily. Ve vile by po opravě měla být mimo jiné kavárna, prostory pro workshopy a stálé expozice.
Rozlehlá zahrada, která má přes 5000 čtverečních metrů, by se po úpravách měla spojit se sousední zahradou vily Löw-Beer a vily Tugendhat. Zatímco ale zahrada vily Löw-Beer je volně přístupná, ve vile Tugendhat se za vstup platí. Vyřešit by to měl turniket, který bude v průchodu mezi oběma zahradami instalován letos na podzim. "V budoucnu to pak bude fungovat tak, že vstup z vily Tugendhat bude volný do obou sousedních zahrad, ze zahrady Löw-Beer do Tugendhat bude přístup přes turniket po zaplacení. Průchod mezi vilami Löw-Beer a Arnoldovou vilou pak bude volný, omezený pouze denní dobou," dodal Hladík.
Stavební zásahy do zahrady budou minimální. Budou se týkat především opravy chodníčku a umožnění příjezdu od objektu Geoniky.