Také je v něm možno chystat pořady s účastí diváků, kterých se do něj vejde až 80. Podle ředitele brněnského studia Jaromíra Ostrého se jedná o dar nejen brněnským rozhlasákům, ale především Brnu a posluchačům. Práce a vybavení stály 36 milionů korun.
Brněnský rozhlas plánuje dělat v novém studiu poslechové večery, koncerty, debaty, besedy či literární večery. "Dolaďujeme poslední detaily, a pak nastoupí zvukoví mistři, kteří se musí naučit pracovat s technologiemi, což bude trvat jen pár dnů. Na 15. června chystáme setkání s muzikanty, kteří byli blízko Gustavu Bromovi," řekl Ostrý. Hrát se budou staré i nové kusy.
Ostrý by si přál, aby se pořad s účastí diváků konal alespoň jednou týdně. "Musíme vymyslet něco, co bude mít význam, aby lidé chodili. Už jsme si to vyzkoušeli na koncertech folklorní hudby a nikdy jsme neuspokojili všechny zájemce. Když bude zájem, může to být klidně častěji," řekl Ostrý.
Rád by, aby se ke spíše starším posluchačům přidali i mladí. "Chtěli bychom zvát i menší kapely a je můj sen, že by mohli chodit právě mladší posluchači," uvedl Ostrý. Mladé kapely by tak mohly navázat na 60. léta, kdy právě v brněnském rozhlase začínala řada pozdějších úspěšných muzikantů a brněnský rozhlas patřil k místům, kde vznikaly nové věci.
Nové studio by také podle Ostrého mohlo umožnit zájemcům delší nerušený poslech muziky. "I když vím, že se svět změnil a vysílání je klipovité, tak se mohou najít lidé, kteří rádi vypnou televizi, zavřou oči a udělají si hezký večer s rozhlasem," uvedl.
Ostrý prožil celý profesní život v brněnském rozhlase a studio vnímá jako dárek pro sebe, ale především pro posluchače a Brňany, kteří budou mít cestu do studia otevřenou. Kromě studia získal rozhlas také novou fonotéku, kde jsou desetitisíce magnetofonových pásek. V suterénu je také kompletně rekonstruované technické zázemí budovy. Vedení instituce počítá i s rekonstrukcí vyšších pater.
Budova rozhlasu se nachází v Beethovenově ulici. Navrhl ji architekt Ernst Wiesner jako bankovní dům, dokončena byla v roce 1925.