Nejvyšší soud (NS) potvrdil rozhodnutí, podle kterého Brno vlastnilo stánky v podchodu pod hlavním nádražím. Končí tak spor mezi městem a provozovatelem stánků, společností Pliska Interactive Services Consulting. Trval od roku 2011. Město jej vedlo kvůli tomu, aby mohlo vyklidit zbývající prodejní prostory pod tramvajovým zastávkami a celý podchod opravit. NS rozhodl o odmítnutí dovolání, uvedla Petra Láníčková, mluvčí Městského soudu v Brně, který se případem zabýval jako první instance.
Rozhodnutí NS padlo bez veřejného jednání. Plné odůvodnění zatím není v databázi dostupné, důvody nekomentovala ani Láníčková. Městský i Krajský soud v Brně dříve dospěly k závěru, že stánky tvořily součást podchodu, a jsou tedy majetkem města. Firma by případně mohla podat ještě ústavní stížnost, musela by však argumentovat porušením základních práv.
Společnost Pliska Interactive Services Consulting měla v podchodu pět stánků, které už město po pravomocném rozhodnutí nechalo demontovat
Podobné spory vedlo město i s dalšími dvěma subjekty. Předpokládalo, že výsledek bude stejný jako v modelovém sporu s Pliskou.
Prázdný už je podchod pod železničním kolejištěm, a to od začátku loňského roku
Jeho rekonstrukce měla začít letos, ale město nechalo přepracovat projektovou dokumentaci, aby byla stavba levnější. Práce se tak odsunuly. Podchod je místem, který v minulých letech Brňané v různých anketách označovali za jedno z nejodpudivějších míst ve městě. Vedení Brna jej označovalo za pozůstatek 90. let. Stánky by se v podchodu měly objevit i po rekonstrukci, ale už se v nich nebude prodávat textil, boty či kabelky, ale spíše občerstvení či suvenýry.