Připravují výstavy ve veřejném prostoru, letní kino nebo cyklus autorských čtení spisovatelů z bývalého východního bloku. Program poskytla za pořadatele Kristína Kohoutová.
Festival se zaměří na současnou problematiku bezpečnosti i zakotvení Česka v EU a NATO, ale také na období před rokem 1989. Připomene, jaký byl život uvnitř střežených hranic a jak si svůj životní prostor v totalitě hledaly nekonformní skupiny a jednotlivci. Festivalové motto zní "Teď když máme, co jsme chtěli". Je připomínkou budovatelské písně, zároveň ale odkazuje k otázce, zda Češi dnes mají to, po čem toužili v roce 1989.
Meeting Brno odstartuje 29. května audiovizuální výstavou "Brno osvobozené!?". Vznikla jako příspěvek ke 30. výročí pádu komunistického režimu. Expozice nechává hovořit svědky klíčových událostí 20. století. Netradiční a pro veřejnost atraktivní bude její umístění v podzemním prostoru u památníku Rudoarmějce na Moravském náměstí.
Řada festivalových akcí se koná v ulicích a na náměstích, což je v souladu s filozofií festivalu. "Živý, zajímavý, a tím pádem fungující veřejný prostor je charakteristickým znakem živého a fungujícího města. Zajímavé dění v ulicích a na náměstích dělá město městem," uvedl ředitel festivalu Petr Kalousek.
Patronát nad letošním ročníkem přijal dvaaosmdesátiletý spisovatel Milan Uhde, jenž vystoupí jako host na debatě věnované brněnském disentu. Součástí přehlídky bude také premiéra představení Divadla Feste Václav Havel: Anatomie nenávisti. Soubor doplní festivalový rezident, polský herec Marcin Zarzeczny. Hrát se bude na prostranství za bývalým františkánským klášterem v centru města, lidově nazývaném Římské náměstí.
V sobotu 1. června znovu vyrazí z Pohořelic do Brna Pouť smíření, která je připomínkou odsunu německy mluvících obyvatel po druhé světové válce. Pěší pouť vede stejnou trasou, jen v opačném směru. Celý program festivalu lidé najdou na webových stránkách www.meetingbrno.cz.