Celkem 99 návrhů ze 124 projektů přihlášených do letošního kola participativního rozpočtu poslali lidé v Brně svými hlasy do dalšího kola. V něm proveditelnost jednotlivých projektů posoudí úředníci z brněnského magistrátu a jednotlivých městských částí. Vedení města o tom informovalo v tiskové zprávě.

Do letošního ročníku lidé přihlásili 124 projektů, které by chtěli z městského rozpočtu uskutečnit. Jde o návrhy cyklostezek, nových hřišť nebo úprav těch stávajících, doplnění odpadkových košů, psí parky i výběhy a podobně. Aby se jejich návrhem vůbec začali úředníci zabývat, museli získat alespoň 300 takzvaných lajků nebo 50 podpisů na podpisovém archu.

"Těší mě, že se obyvatelé do participativního rozpočtu zapojují, a děkuji jim za jejich aktivitu i snahu město vylepšit. Na podporu jejich iniciativy máme letos připraveno 35 milionů korun," uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

Podpořenými projekty se až do září budou zabývat úředníci a na podzim vítězné projekty opět vyberou lidé ve finále. Jeden projekt podle pravidel participativního rozpočtu může stát maximálně tři miliony korun, uskutečnit tak bude možné nejméně 11 projektů. Brno spustilo participativní rozpočet v roce 2017. Dosud bylo dokončeno 17 projektů, mimo jiné rozhledna v oboře Holedná, informační tabule s odjezdy v podchodu u hlavního nádraží nebo krytá sportovní hala v Řečkovicích.