Na Brněnské přehradě přetrvává zvýšený výskyt sinic a chlorofylu. Podobná situace je i ve vodních nádržích Letovice a Palava na Blanensku, vyplývá z informací jihomoravských hygieniků na jejich webu. Zvýšený obsah chlorofylu evidují také ve vodní nádrži Lučina na Hodonínsku.
Krajská hygienická stanice sleduje v kraji 22 nejnavštěvovanějších přírodních koupališť. Stav vody rozděluje do pěti kategorií od vhodné po nebezpečnou. Třetí stupeň, který značí zhoršenou jakost vody, evidují u všech koupališť Brněnské přehrady, kterými jsou Kozí horka, Osada, Rakovec, Rokle a Sokolské koupaliště, a v nádržích Letovice a Palava. Při vodní rekreaci platí mírně zvýšená pravděpodobnost zdravotních problémů, u vnímavých jedinců by se mohly vyskytnout zdravotní obtíže.
U rybníku Suchý na Blanensku hygienici začátkem srpna zaznamenali zvýšený obsah chlorofylu a platí tam druhý stupeň
Voda je vhodná ke koupání, ale má zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti. Po koupání by tedy neměly nastat zdravotní potíže, přesto hygienici doporučují osprchování. Druhý stupeň kvality vody uvádí po měření z 21. srpna také ve vodní nádrži Lučina na Hodonínsku.
Lidé najdou informace o stavu vody na informačních cedulích
U její kvality hraje podle hygieniků roli kromě jiného počasí. Vlivem vedra se totiž mohou množit sinice, ale také může být sucho, čímž se sníží průtok vody a kvalita vody se zhorší. Na jižní Moravě se v posledních dnech ochladilo. V pátek podle meteorologů dosáhnou nejvyšší teploty 24 stupňů Celsia, v sobotu 27 stupňů a v neděli 26.