Pršelo především v pondělí odpoledne a večer, místy i vydatněji. Na moravských tocích se to ale projevilo minimálně. "Srážky, které se objevily na našem území na počátku tohoto týdne, způsobily pouze krátkodobé rozkolísání hladin vodních toků. V současnosti jsou hladiny vodních toků prakticky v celém povodí Moravy na hodnotách z konce minulého týdne s celkově převažující sestupnou tendencí," uvedl mluvčí.

Průtoky v povodí Moravy a Dyje se tak aktuálně pohybují v rozmezí deset až 40 procent průměrných hodnot. Například závěrovým profilem ve Strážnici na Hodonínsku protéká největší moravskou řekou Moravou 27 procent dubnového normálu. Moravou v Olomouci protéká 36 procent, ve Spytihněvi už je to pouze 26 procent průměrných dubnových hodnot. V Dyji na přítoku do Vranova teče 19 procent normálu. Svratkou na přítoku do brněnské vodní nádrže protéká 24 procent, Svitavou v Bílovicích 32 procent a Jihlavou ve Dvorcích 28 procent dlouhodobého měsíčního průměru. Toky s nejnižšími průtoky jsou aktuálně Velička (devět procent), Jevišovka (11 procent), Želetavka a Loučka shodně se 16 procenty a Romže (sedm procent).

Naplněné na 80 až 100 procent jsou ale po zimě vodní nádrže, přestože zásoba vody ve sněhu letos byla nízká. Už nyní tak některé nádrže dotují nízké hladiny vodních toků, tedy přitéká do nich méně vody, než kolik odtéká.

Státní podnik Povodí Moravy zajišťuje správu, provoz a údržbu vodních toků a vodohospodářských objektů v povodí Moravy a Dyje. Spravuje téměř 11.000 kilometrů vodních toků, přes 1100 kilometrů ochranných hrází, 30 významných nádrží, 137 malých vodních nádrží, 15 malých vodních elektráren, 13 plavebních komor a 175 jezů.