Novinkou letošního veletrhu ProDítě, který se uskuteční na brněnském výstavišti v pavilonu G1 od čtvrtka 27. března do soboty, je ukázka kompletních dětských pokojů. Jedna z firem připraví sedm namodelovaných variant v měřítku 1:1, aby si je lidé mohli projít, prohlédnout a vyzkoušet nábytek a vybavení, řekla dnes mluvčí Veletrhů Brno Markéta Lipovská.

Na veletrhu se budou prezentovat výrobci autosedaček, kočárků, oblečení a dalších potřeb převážně pro nejmenší děti. „Jedná se o velmi dobrou příležitost, jak mohou rodiče či nastávající rodiče porovnat kvalitu a cenu různých značek a především konzultovat s odborníky svoje potřeby a otázky,“ uvedla ředitelka veletrhu Simona Křečková. Prodejci poskytují na zboží obvykle také veletržní slevy.

Doprovodný program je připravený pro dospělé i pro děti

Přednášky a prezentace se budou týkat například první pomoci, psychohygieny v těhotenství a šestinedělí nebo přípravy na porod. Prezentovat se bude také například Česká asociace dul, která sdružuje duly provázející ženy k porodu. Neurorehabilitační centrum Astra nabídne konzultace s fyzioterapeuty o cvičebních metodách a terapiích pro děti.

Rodiče mohou na veletrhu nechat své děti do tří let hlídat v dětském koutku. Pro děti je nachystaná herní zóna s kostičkami stavebnice Lego

Veletrh se koná souběžně se Stavebním veletrhem a dalšími přidruženými akcemi, které lze navštívit na jednu vstupenku. Ta stojí na místě 200 korun, v předprodeji na internetu 140 Kč.