Brno jich má 35. Jsou na úřadech, v nemocnicích, knihovnách, v divadlech. Podle náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL) Brno podporuje tato místa ročně částkou přes 600.000 korun, kraj dává kolem 400.000. K projektu se přidaly další čtyři kraje.
První Family Point vznikl v květnu roku 2009 v Josefské ulici v Brně, kde je i kontaktní centrum s několika pracovnicemi. Denně tam přijde asi 20 návštěvníků. Otevřeno je od pondělí do pátku od 09:00 do 16:00. Lidé tam mohou přebalit dítě, nakrmit ho, ale také si odpočinout nebo získat informace o dění v dané lokalitě. "Postupně vznikly další desítky těchto míst jak v Brně, tak v kraji. Využívají je hodně rodiče i prarodiče. Město to podporovalo od začátku a postupem času se přidal i kraj," uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS).
Podle Hladíka dalo město před deseti lety do zřízení prvního místa Family Point dva miliony korun, které vyhrálo v soutěži Obec přátelská rodině. "Město ročně financuje hlavní Family Point v Josefské ulici částkou 635.000 korun. Další peníze dávají městské části, na jejichž území jsou," poznamenal Hladík.
Kraj podle Šlapala letos dává na projekt 400.000 korun. "Je to sice o 100.000 méně než loni, ale vrátili jsme do hry dotační titul pro obce, kde jsou tři miliony. Obce mohou právě z tohoto dotačního titulu žádat o peníze na Family Point," uvedl náměstek hejtmana Marek Šlapal.
Na Brno a Jihomoravský kraj navázaly i další kraje. Stejná zařízení pro péči o děti jsou také na Vysočině a ve Zlínském, Olomouckém a Jihočeském kraji.