Zazněla též Symfonie D dur Jana Václava Huga Voříška. Russell Davies po pauze navíc usedl za klavír a s filharmonií provedl Mozartův Klavírní koncert c moll. Podobně jako kdysi Wolfgang Amadeus Mozart dirigoval přímo od klaviatury.
Besední dům byl vyprodaný, stejně jako čtvrteční a páteční reprízy stejného programu. Dnes filharmonii živě přenášel Český rozhlas Vltava a další stanice v síti Euroradia.
Maličkosti z roku 1878 jsou Dvořákův raný cyklus o pěti větách pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Autor dílo původně napsal pro komorní bytové koncerty. Russell Davies ovšem upravil Maličkosti pro orchestr. Jeho verze dnes měla v Brně českou premiéru. Původní houslové party rozepsal Russell Davies smyčcovým skupinám, part harmonia rozdělil mezi dechové nástroje – flétnu, hoboje, klarinet, fagoty a lesní rohy.
Čtyřiasedmdesátiletý Američan Russell Davies je nejen uznávaný dirigent, ale také klavírista. Brněnskému publiku se v této roli představil poprvé, volba padla na jeden z Mozartových opusů pro klavír a orchestr. "Je to dílo, které svým dramatizmem a melancholií předznamenává romantické klavírní koncerty," uvedl dramaturg Filharmonie Brno Vítězslav Mikeš.
Symfonie D dur od Voříška, která dnešní program doplňovala, představuje podle filharmoniků neopomenutelný příspěvek české hudby do pokladnice evropského hudebního klasicismu.
Za klavírem se šéfdirigent Filharmonie Brno představí v letošní sezoně ještě dvakrát, a to při dvou recitálech. První z nich zahrnuje díla tří amerických autorů Stevea Reicha, Johna Adamse a Philipa Glasse. "S šéfdirigentem se v Brně poprvé představí jeho životní partnerka Maki Namekawa, která patří k předním světovým interpretkám skladeb Philipa Glasse," uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová s tím, že v prodeji je posledních pár vstupenek. Při druhém recitálů šéfdirigent na pódiu Besedního domu přivítá houslistku, koncertní mistryni Coloradského symfonického orchestru Yumi Hwang – Williamsovou.