Specializovaní pěstitelé z Česka spolu s odborníky z Brna na výstavě představují na 500 rostlin. Zájemci se mohou těšit například i na takzvané živé kameny, uvedl za pořadatele v tiskové zprávě Pavel Hanáček.
K vidění jsou sukulentní zástupci různých čeledí, například pryšce, aloe, stapelie a další. Návštěvníci se blíže mohou seznámit i s vývojově mimořádným druhem, kterým je rostlina s nejdelšími listy welwitschie podivná, a s historií jejího objevu.
Ve sklenících jsou k vidění i takzvané živé či kvetoucí kameny z rodu Lithops, který v češtině znamená "kameni podobný". Tyto rostliny nemají stonek a jejich tělo tvoří dvojice ztlustlých listů, mezi kterými je mezera. Rostou především v Jihoafrické republice, Namibii a Botswaně.
Vstupenka na výstavu lidem umožňuje prohlédnout si i všechny skleníky botanické zahrady, která se na akci se podílí. "Akce je vhodná i pro školní třídy a přítomní pořadatelé poskytnou zájemcům pěstitelské rady a pro skupiny zajistí průvodce výstavou," uvedl Hanáček.
Sukulenty, z nichž nejznámější jsou zřejmě kaktusy, lze najít v pouštích a polopouštích Afriky, Ameriky, ale také v Indii a Austrálii. Vhodné jsou například do bytů stále zaměstnaných lidí, kteří nemohou květinám věnovat mnoho času. Jsou totiž nenáročné na zálivku a k životu jim stačí umístění na světlých místech.
Výstava je přístupná denně od 9:00 do 17:30. V sobotu se v areálu přírodovědecké fakulty uskuteční také burza fosilií a minerálů.