Kožíkovu bohatou tvorbu reprezentuje více než sto knih, rozhlasové a divadelní hry, povídky, dramatizace, novinové články a také řada písňových textů. Jeho nejslavnější román Největší z pierotů byl vydán již dvaadvacetkrát, o oblibě Deburauova příběhu svědčí i četná divadelní zpracování.
Návštěvníci se v Rajhradě setkají rovněž s Kožíkovou ručně psanou juvenilní poezii a prózou, konkrétně osobitě ilustrovaným přepracováním Dumasových mušketýrů, divadelními a rozhlasovými scénáři. Uvidí mnoho předmětů a dokumentů osobní povahy, například autorův cestovní kufříkový psací stroj, fotografie z rodinného archivu nebo vysvědčení. Nejen malým návštěvníkům připomenou hry pro děti dobové loutky nebo komiksové ztvárnění pohádkového příběhu Meluzína.
Vedle rodinného archivu čerpala kurátorka Miroslava Šudomová při přípravě výstavy také z několika soukromých sbírek, z fondů Moravského zemského muzea, Moravské zemské knihovny v Brně, Slováckého muzea v Uherském Hradišti, Muzea J. A. Komenského v Uherském Brodě, Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Muzea Kroměřížska a Divadla Radost.
V rámci připomenutí spisovatelovy mnohostranné tvorby, mimo jiné založil bohatou literární tradici brněnského rozhlasového studia, je plánována beseda a komentovaná prohlídka výstavy s autorovou dcerou, dramaturgyní a teatroložkou Alenou Kožíkovou. Uskuteční se 16. září 2020 v prostorách památníku. „Všechny okruhy Kožíkovy tvorby nebylo možné vtěsnat do jedné expozice, proto se zájemci
mohou těšit na doplňující výstavu Příběhy vánočního zvonku. Od poloviny listopadu nabídne exkurzi do světa magických příběhů okořeněných Kožíkovými vánočenkami, tedy novoročenkami, které posílal na stovky adres svým přátelům a známým,“ zve na pokračování výstavy Šudomová. Sváteční vyznění doplní kolekce zvonků a zvonečků od soukromých sběratelů, dárců či institucí.