Fotbalisté Žižkova přestříleli doma ve 13. kole druhé ligy trápící se Brno 4:2 a posunuli se už na čtvrté místo tabulky. Naopak Zbrojovka klesla na poslední pozici. V dalších dvou dopoledních zápasech se představily B-týmy. Olomouc zdolala oslabenou Spartu 3:1, Ostrava v souboji nováčků zvítězila na hřiště Slavie 3:1.

Skóre otevřel Potočný, který pak odpověděl na dvě trefy Necida

První poločas na Žižkově přinesl dvě branky na obou stranách, o něž se postarali dva střelci. Hosty poslal do vedení Potočný, který pak v závěru úvodního dějství odpověděl na dvě Necidovy trefy.

Domácí rozhodli zápas ve druhé půli

Na branku domácích z 73. minuty však Zbrojovka už nezareagovala. Gól byl původně připsán opět Necidovi, bývalý český reprezentant se ale hattricku nedočkal, jelikož nakonec šlo o Štěpánkův vlastní gól. Necid nastřílel v soutěži už 11 gólů a suverénně vede tabulku střelců. Vítězství Pražanů pojistil v 85. minutě střídající Gembický.

Brno nevyhrálo už osm utkání v řadě a topí se na dně

Viktoria vyhrála tři z posledních čtyř kol a pokaždé při tom nastřílela minimálně čtyři branky. S 26 góly má spolu s Chrudimí nejlepší útok soutěže. Na třetí Vyškov ztrácí tři body. Na druhé straně trápení Zbrojovky pokračuje, ve druhé lize nezvítězila poosmé v řadě a vinou horšího skóre je poslední za Varnsdorfem.